Vishay/Vitramon VJ0805D300JLBAJ
VJ0805D300JLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300JLBAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300JLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D300JLBAJ
QUANTITY
VJ0805D300JLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300JLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300JLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300JLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300JLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300JLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D300JLBAJ
JUMPER-H1503TR/A3048S/X 10" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100 R/A 30AU datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 1800A DO200AB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
12P MTA156 PST CON ASSY LF datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
T50SVCOC2531 HS TIE OMEGACLIP datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 52POS datasheet.pdf