Vishay/Vitramon VJ0805D300JLXAP
VJ0805D300JLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300JLXAP
Brief Description
CAP CER 30PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300JLXAP.pdf
Availability of VJ0805D300JLXAP
QUANTITY
VJ0805D300JLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300JLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300JLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300JLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300JLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300JLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D300JLXAP
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 3W datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SC70 datasheet.pdf
NOISE FILTER COM MODE 24 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 5.72MM datasheet.pdf
1.27MM PF HDR SMT NRBLB RL SN datasheet.pdf
RES 2.5M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf