Vishay/Vitramon VJ0805D300JLXAP
VJ0805D300JLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300JLXAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 30PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300JLXAP.pdf
Availability of VJ0805D300JLXAP
QUANTITY
VJ0805D300JLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300JLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300JLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300JLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300JLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300JLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D300JLXAP
RES SMD 3.9 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC AMP HBT SIGE 4500MHZ SOT-86 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY MED 20A 2PL QC PNL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 80V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf