Vishay/Vitramon VJ0805D300JXCAJ
VJ0805D300JXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300JXCAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300JXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D300JXCAJ
QUANTITY
VJ0805D300JXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300JXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300JXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)