Vishay/Vitramon VJ0805D300KLAAJ
VJ0805D300KLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300KLAAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300KLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D300KLAAJ
QUANTITY
VJ0805D300KLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300KLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300KLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300KLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300KLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300KLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D300KLAAJ
SWITCH ROCKER 4PDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 9.1NH 540MA 140 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
IC AUDIO SWITCH 2X SPDT 16VQFN datasheet.pdf
22UF 50V 5X11 datasheet.pdf