Vishay/Vitramon VJ0805D300KLXAJ
VJ0805D300KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300KLXAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300KLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D300KLXAJ
QUANTITY
VJ0805D300KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300KLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300KLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D300KLXAJ
IC REG BUCK 5V 1A TO263-7 datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 50V 20% 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
PWR SUPPLY 0-32V 0-6A TRIPLEOUT datasheet.pdf
FIXED IND 51NH 210MA 1.08 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 324 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf