Vishay/Vitramon VJ0805D300KXCAJ
VJ0805D300KXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300KXCAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300KXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D300KXCAJ
QUANTITY
VJ0805D300KXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300KXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300KXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300KXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300KXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300KXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D300KXCAJ
SOCKET DP-2P FOR PT SERIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC FLEXPC CLK PROGR P4 56-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
RES 768 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf