Vishay/Vitramon VJ0805D300MXAAC
VJ0805D300MXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300MXAAC
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300MXAAC.pdf
Availability of VJ0805D300MXAAC
QUANTITY
VJ0805D300MXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300MXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300MXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300MXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300MXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300MXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D300MXAAC
RES SMD 20 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 1A TO220FP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A SMA datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 5W AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU 10-26AWG datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 12V OUT datasheet.pdf
CAP CER 200PF 15KV R42 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf