Vishay/Vitramon VJ0805D300MXAAJ
VJ0805D300MXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300MXAAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300MXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D300MXAAJ
QUANTITY
VJ0805D300MXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300MXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300MXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300MXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300MXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300MXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D300MXAAJ
RES SMD 2.61K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
IC CLK GEN TAPE DRV 4CH 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 250 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf