Vishay/Vitramon VJ0805D300MXBAJ
VJ0805D300MXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300MXBAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300MXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D300MXBAJ
QUANTITY
VJ0805D300MXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300MXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300MXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300MXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300MXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300MXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D300MXBAJ
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 12K OHM 16SOIC datasheet.pdf
LABEL TT PAPER WHT 3.00 X 2.00" datasheet.pdf
RES 620 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PLD 8MC 15NS 20DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
DSUB 62 M CRIMP datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/16 BK 10 6"PC datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
MICRO 15C P 6" YEL FLOAT NI datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 15W CM datasheet.pdf