Vishay/Vitramon VJ0805D301FLXAJ
VJ0805D301FLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D301FLXAJ
Brief Description
CAP CER 300PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D301FLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D301FLXAJ
QUANTITY
VJ0805D301FLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D301FLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D301FLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D301FLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D301FLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D301FLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D301FLXAJ
CONN BOOT HOODED FOR RJ45 PLUG datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 14-SOIC datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 4P4C UNSHIELDED datasheet.pdf
IC FPGA 280 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf