Vishay/Vitramon VJ0805D301GLPAT
VJ0805D301GLPAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D301GLPAT
Brief Description
CAP CER 300PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D301GLPAT.pdf
Availability of VJ0805D301GLPAT
QUANTITY
VJ0805D301GLPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D301GLPAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D301GLPAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D301GLPAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D301GLPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D301GLPAT Details Description
Related parts for VJ0805D301GLPAT
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RV-100 3X8 LOWER COVER datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 121K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR HYBRID SPST 5A 5V datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC GATE 2.5K SO14 datasheet.pdf
IC HYBRID MOD AUD PWR AMP AB 2CH datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51K OHM 8SIP datasheet.pdf