Vishay/Vitramon VJ0805D301GXCAR
VJ0805D301GXCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D301GXCAR
Brief Description
CAP CER 300PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D301GXCAR.pdf
Availability of VJ0805D301GXCAR
QUANTITY
VJ0805D301GXCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D301GXCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D301GXCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D301GXCAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D301GXCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D301GXCAR Details Description
Related parts for VJ0805D301GXCAR
CONN HEADER .100 DUAL STR 40POS datasheet.pdf
WASHER FLAT STEEL datasheet.pdf
CLIP TERM HD ON 4-40 POST YEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
DISPLAY 574NM GRN 1DIG 0.8" SMD datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 22PIN CRIMP datasheet.pdf
LP 5.00/90/18 OG datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 1.2A Lighting 8-SOP-EP datasheet.pdf