Vishay/Vitramon VJ0805D301JLCAT
VJ0805D301JLCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D301JLCAT
Brief Description
CAP CER 300PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D301JLCAT.pdf
Availability of VJ0805D301JLCAT
QUANTITY
VJ0805D301JLCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D301JLCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D301JLCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D301JLCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D301JLCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D301JLCAT Details Description
Related parts for VJ0805D301JLCAT
IC REG ISOLATED 12V 83MA 7DIP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4DIP THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/1.5V 0.3A 8MLPQ datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 15MA 1.15 OHM SMD datasheet.pdf
OSC SO 212.50MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.2V TSOP-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 40MHZ 8SOP datasheet.pdf
68UF 60V 12.5X26.5 105C RAD datasheet.pdf