Vishay/Vitramon VJ0805D301JXPAT
VJ0805D301JXPAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D301JXPAT
Brief Description
CAP CER 300PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D301JXPAT.pdf
Availability of VJ0805D301JXPAT
QUANTITY
VJ0805D301JXPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D301JXPAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D301JXPAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D301JXPAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D301JXPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D301JXPAT Details Description
Related parts for VJ0805D301JXPAT
IC SWITCH DUAL DPST 16DIP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 20 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
LENS 7POS RND VERY WIDE 10.6MM datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf