Vishay/Vitramon VJ0805D301KLCAJ
VJ0805D301KLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D301KLCAJ
Brief Description
CAP CER 300PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D301KLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D301KLCAJ
QUANTITY
VJ0805D301KLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D301KLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D301KLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D301KLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D301KLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D301KLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D301KLCAJ
FUSE RESETTABLE 145MA 60V RADIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER TRPL 1X2 16DIP datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 12KB FLASH 18DIP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8TSSOP-B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf