Vishay/Vitramon VJ0805D301KXXAJ
VJ0805D301KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D301KXXAJ
Brief Description
CAP CER 300PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D301KXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D301KXXAJ
QUANTITY
VJ0805D301KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D301KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D301KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D301KXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D301KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D301KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D301KXXAJ
IC REG LDO 12V 0.25A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
MACHINE SCREW HEX 10-32 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC TOP 19POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
NEVA GRBOX RIGHT 9:1B HLLW SFT datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE SKT datasheet.pdf