Vishay/Vitramon VJ0805D301MLBAJ
VJ0805D301MLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D301MLBAJ
Brief Description
CAP CER 300PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D301MLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D301MLBAJ
QUANTITY
VJ0805D301MLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D301MLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D301MLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D301MLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D301MLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D301MLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D301MLBAJ
AC/DC CONVERTER 5V 12V -5V 15W datasheet.pdf
SENSOR 100 PSI GAUGE 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 48V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 15K OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR ADC1413D105W1 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf