Vishay/Vitramon VJ0805D330FLBAP
VJ0805D330FLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330FLBAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330FLBAP.pdf
Availability of VJ0805D330FLBAP
QUANTITY
VJ0805D330FLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330FLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330FLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330FLBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330FLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330FLBAP Details Description
Related parts for VJ0805D330FLBAP
IC EEPROM 16KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 3.3K OHM 6SIP datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON NEU WHITE 2SMD datasheet.pdf
CAP MICA 22PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W PNP NO M8 datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ32A datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 8A SYNC 10UQFN datasheet.pdf
FIXED IND 24NH 130MA 3 OHM SMD datasheet.pdf