Vishay/Vitramon VJ0805D330FLCAC
VJ0805D330FLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330FLCAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330FLCAC.pdf
Availability of VJ0805D330FLCAC
QUANTITY
VJ0805D330FLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330FLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330FLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330FLCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330FLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330FLCAC Details Description
Related parts for VJ0805D330FLCAC
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 34POS datasheet.pdf
FERRITES datasheet.pdf
EVC PLUG CABLE BACK SHIELD datasheet.pdf
CONICAL 0.20MM datasheet.pdf
TV 19C 19#12 SKT PLUG datasheet.pdf
ACB 37C 37#16 PIN PLUG datasheet.pdf
50 MHz, Precision, Low Distortion, Low Noise CMOS Amplifiers IC datasheet.pdf