Vishay/Vitramon VJ0805D330FLCAJ
VJ0805D330FLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330FLCAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330FLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D330FLCAJ
QUANTITY
VJ0805D330FLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330FLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330FLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330FLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330FLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330FLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D330FLCAJ
SW ROTRY ROL ADJ LVR SPDT 120V datasheet.pdf
TERMINATION KIT ST PREMIUM datasheet.pdf
CONN RING TERM 6AWG 5/16" CRIMP datasheet.pdf
2MMFB,ASY,008,PWR,HDR,SL,SEQ datasheet.pdf
IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 267 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
GREASE FITTING datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V THRU HOLE datasheet.pdf