Vishay/Vitramon VJ0805D330JLCAJ
VJ0805D330JLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330JLCAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330JLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D330JLCAJ
QUANTITY
VJ0805D330JLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330JLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330JLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330JLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330JLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330JLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D330JLCAJ
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
VERT SOLDER REC.PWRBLADE datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS F PC TIN datasheet.pdf
DC-DC 3W 2:1 INPUT DIP24 SINGLE datasheet.pdf