Vishay/Vitramon VJ0805D330KLPAP
VJ0805D330KLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330KLPAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330KLPAP.pdf
Availability of VJ0805D330KLPAP
QUANTITY
VJ0805D330KLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330KLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330KLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330KLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330KLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330KLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D330KLPAP
SWITCH LEVER SPST-NO 6A QC TERM datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 264 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
THERMAL PAD L37-3F 33X24.4X0.25M datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
SNAP SWITCH 4A X3 PC BOARD TERM datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 160VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 2.4NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf