Vishay/Vitramon VJ0805D330MXPAJ
VJ0805D330MXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330MXPAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330MXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D330MXPAJ
QUANTITY
VJ0805D330MXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330MXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330MXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330MXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330MXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330MXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D330MXPAJ
RES 11 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 324V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 SQ WW datasheet.pdf
KIT DEMO PN512C1 2 BOARDS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 32V 600W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED LENS HLDR CLEAR T-1-3/4 LED datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.1A 60V DO35 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf