Vishay/Vitramon VJ0805D330MXXAP
VJ0805D330MXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330MXXAP
Brief Description
CAP CER 33PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330MXXAP.pdf
Availability of VJ0805D330MXXAP
QUANTITY
VJ0805D330MXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330MXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330MXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330MXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330MXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330MXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D330MXXAP
75 OHM DIE ASSY RG-59 BNC datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT .100 30AU datasheet.pdf
IC QUAD CLOCKED D LATCH 16-SOIC datasheet.pdf
IC 4-20MA I-TRANSMITTER 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
SWITC ADJ PLUNGER SPDT 20A SCREW datasheet.pdf
RES 255K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf