Vishay/Vitramon VJ0805D331FLBAT
VJ0805D331FLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D331FLBAT
Brief Description
CAP CER 330PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D331FLBAT.pdf
Availability of VJ0805D331FLBAT
QUANTITY
VJ0805D331FLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D331FLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D331FLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D331FLBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D331FLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D331FLBAT Details Description
Related parts for VJ0805D331FLBAT
CONN HEADR BRKWAY .100 10POS R/A datasheet.pdf
DSP 16BIT 300MHZ MULTI 431FCPBGA datasheet.pdf
SSD 2GB 2.5" SATA datasheet.pdf
ENCODER KIT 3CH INCREMENT 400CPR datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 3POS datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V JB 0201 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf