Vishay/Vitramon VJ0805D331FLCAT
VJ0805D331FLCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D331FLCAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D331FLCAT.pdf
Availability of VJ0805D331FLCAT
QUANTITY
VJ0805D331FLCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D331FLCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D331FLCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D331FLCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D331FLCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D331FLCAT Details Description
Related parts for VJ0805D331FLCAT
CAP ALUM 1000UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-3 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR16H/AE16G/HPK16H datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE ABS AXIAL 8-SOP datasheet.pdf
ANT 2.4GHZ 2DBI HINGED DIPOLE datasheet.pdf
STRAIN GAUGE 350 OHM TEE 1=5PC datasheet.pdf
OSC XO 44.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
202W302-25-0 datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 5MM datasheet.pdf
LED EMITTER RGB 10W STAR MCPCB datasheet.pdf