Vishay/Vitramon VJ0805D331FXPAJ
VJ0805D331FXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D331FXPAJ
Brief Description
CAP CER 330PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D331FXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D331FXPAJ
QUANTITY
VJ0805D331FXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D331FXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D331FXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D331FXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D331FXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D331FXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D331FXPAJ
IC DRIVER 75 OHM SOP8 TR datasheet.pdf
CAP FILM 5100PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 70POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf