Vishay/Vitramon VJ0805D331GLXAT
VJ0805D331GLXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D331GLXAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D331GLXAT.pdf
Availability of VJ0805D331GLXAT
QUANTITY
VJ0805D331GLXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D331GLXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D331GLXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D331GLXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D331GLXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D331GLXAT Details Description
Related parts for VJ0805D331GLXAT
FAN AXIAL 80X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.75"L X 4.75"W datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 300OHM 140DEG TRI datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X15V 150W datasheet.pdf
CONN FPC TOP 11POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf