Vishay/Vitramon VJ0805D331JXPAJ
VJ0805D331JXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D331JXPAJ
Brief Description
CAP CER 330PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D331JXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D331JXPAJ
QUANTITY
VJ0805D331JXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D331JXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D331JXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D331JXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D331JXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D331JXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D331JXPAJ
THERMOSTAT 85 DEG C NC 2SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX1282 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 26AWG .156 BLUE datasheet.pdf
CONTROL ACCESS CURRENT TRNSFRMR datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 320MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CABLE COAX RISER RG6 18AWG 500' datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7PIN SLD CUP datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI 0-75MV DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG GREEN 1000' datasheet.pdf