Vishay/Vitramon VJ0805D331KLPAJ
VJ0805D331KLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D331KLPAJ
Brief Description
CAP CER 330PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D331KLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D331KLPAJ
QUANTITY
VJ0805D331KLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D331KLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D331KLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D331KLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D331KLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D331KLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D331KLPAJ
POT 5K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
PF VERT SIG HDR EE 12MM-5 ROW datasheet.pdf
CLINCHER VERTICAL-LATCHING HDR datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LEVEL RT ANGLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
LED T1-3/4 GREEN 565NM RA PCB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
RES 4.71K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf