Vishay/Vitramon VJ0805D331MXXAT
VJ0805D331MXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D331MXXAT
Brief Description
CAP CER 330PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D331MXXAT.pdf
Availability of VJ0805D331MXXAT
QUANTITY
VJ0805D331MXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D331MXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D331MXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D331MXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D331MXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D331MXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D331MXXAT
TVS DIODE 85VWM 143.85VC DO204AC datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC SC70-5 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 13POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 304 I/O 400FBGA datasheet.pdf
IGBT 600V 12A 68W TO263-3-2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 6V datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
TERMINATION BLADE - 10 CKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SOIC datasheet.pdf
Low Power 350 MHz Voltage Feedback Amplifiers IC datasheet.pdf