Vishay/Vitramon VJ0805D360FLBAC
VJ0805D360FLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D360FLBAC
Brief Description
CAP CER 36PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D360FLBAC.pdf
Availability of VJ0805D360FLBAC
QUANTITY
VJ0805D360FLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D360FLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D360FLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D360FLBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D360FLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D360FLBAC Details Description
Related parts for VJ0805D360FLBAC
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH POWER 250MA 800VAC 6-SMT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
SSD 12GB SCSI datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 180 OHM 5SIP datasheet.pdf