Vishay/Vitramon VJ0805D360FLXAP
VJ0805D360FLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D360FLXAP
Brief Description
CAP CER 36PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D360FLXAP.pdf
Availability of VJ0805D360FLXAP
QUANTITY
VJ0805D360FLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D360FLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D360FLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D360FLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D360FLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D360FLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D360FLXAP
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
RND STANDOFF 10-32 PHENOLIC 1/2" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
GASKT FABRIC/FOAM 3X457.2MM RECT datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf