Vishay/Vitramon VJ0805D360GLCAJ
VJ0805D360GLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D360GLCAJ
Brief Description
CAP CER 36PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D360GLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D360GLCAJ
QUANTITY
VJ0805D360GLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D360GLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D360GLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D360GLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D360GLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D360GLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D360GLCAJ
TORX KEY L SHAPE IP25 2.48" datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 700MA 110 MOHM datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 100A DIN datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC RAPIDIO SWITCH SER 399TEPBGA datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
TNC(M) R/A REVERSE INTERFACE datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
26POS F H.D TY3 FILT REAR SP datasheet.pdf