Vishay/Vitramon VJ0805D360GXXAC
VJ0805D360GXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D360GXXAC
Brief Description
CAP CER 36PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D360GXXAC.pdf
Availability of VJ0805D360GXXAC
QUANTITY
VJ0805D360GXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D360GXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D360GXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D360GXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D360GXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D360GXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D360GXXAC
TRANSISTOR RF NPN 12V SOT-363 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 2POS datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL 1.2V 8MSOP datasheet.pdf
DISPSBLE GLOVES NITRILE LG 100PC datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AA datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR 45120 SOCKET datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 22AWG BRN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf