Vishay/Vitramon VJ0805D360MLBAP
VJ0805D360MLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D360MLBAP
Brief Description
CAP CER 36PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D360MLBAP.pdf
Availability of VJ0805D360MLBAP
QUANTITY
VJ0805D360MLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D360MLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D360MLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D360MLBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D360MLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D360MLBAP Details Description
Related parts for VJ0805D360MLBAP
BOARD EVALUATION FOR AD9518-1A datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 305MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
DSUB 37 F PCB R/A G ZINC datasheet.pdf
750 TB SPR CLA R/HOLE datasheet.pdf
DSUB R/A STB 37 PIN datasheet.pdf
25POS M R/A .318 4-40 datasheet.pdf