Vishay/Vitramon VJ0805D361FLAAT
VJ0805D361FLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D361FLAAT
Brief Description
CAP CER 360PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D361FLAAT.pdf
Availability of VJ0805D361FLAAT
QUANTITY
VJ0805D361FLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D361FLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D361FLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D361FLAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D361FLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D361FLAAT Details Description
Related parts for VJ0805D361FLAAT
JUMPER-H9991TR/1853YL/H9991TR 2" datasheet.pdf
LCD MODULE 16X2 CHARACTER datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 470PF 3KV NP0 2225 datasheet.pdf
IC 12BIT 500KHZ 6CH ADC 48-TQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf