Vishay/Vitramon VJ0805D361FLXAJ
VJ0805D361FLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D361FLXAJ
Brief Description
CAP CER 360PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D361FLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D361FLXAJ
QUANTITY
VJ0805D361FLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D361FLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D361FLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D361FLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D361FLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D361FLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D361FLXAJ
CONN SKT .062 20-24AWG TIN CRMP datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 68 OHM 5% AXL datasheet.pdf
RES 39K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 45DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 14.2K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf