Vishay/Vitramon VJ0805D361JXXAR
VJ0805D361JXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D361JXXAR
Brief Description
CAP CER 360PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D361JXXAR.pdf
Availability of VJ0805D361JXXAR
QUANTITY
VJ0805D361JXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D361JXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D361JXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D361JXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D361JXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D361JXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D361JXXAR
RES 75 OHM 25W 5% TO220 datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 4.62V PP SOT-23 datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 25W datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 3KW 400V datasheet.pdf
RES 10.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
PWR SUPPLY BASE DC MOD 650W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf