Vishay/Vitramon VJ0805D361KXXAJ
VJ0805D361KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D361KXXAJ
Brief Description
CAP CER 360PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D361KXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D361KXXAJ
QUANTITY
VJ0805D361KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D361KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D361KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D361KXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D361KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D361KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D361KXXAJ
CONN HEADER 9POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf