Vishay/Vitramon VJ0805D361MLBAJ
VJ0805D361MLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D361MLBAJ
Brief Description
CAP CER 360PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D361MLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D361MLBAJ
QUANTITY
VJ0805D361MLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D361MLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D361MLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D361MLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D361MLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D361MLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D361MLBAJ
CAP ALUM 2.2UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.02% 1.2W 2512 datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 880MA 290 MOHM TH datasheet.pdf
RES 4 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.55A 187 MOHM datasheet.pdf