Vishay/Vitramon VJ0805D361MXBAT
VJ0805D361MXBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D361MXBAT
Brief Description
CAP CER 360PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D361MXBAT.pdf
Availability of VJ0805D361MXBAT
QUANTITY
VJ0805D361MXBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D361MXBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D361MXBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D361MXBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D361MXBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D361MXBAT Details Description
Related parts for VJ0805D361MXBAT
DIODE GEN PURP 1.2KV 20A TO220FP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1.5A DO204AL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC HEADPHONE AMPLIFIER 16-DSBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS PLUG datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 40V TO220AB datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 150.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf