Vishay/Vitramon VJ0805D390GLPAP
VJ0805D390GLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390GLPAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 39PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390GLPAP.pdf
Availability of VJ0805D390GLPAP
QUANTITY
VJ0805D390GLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390GLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390GLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390GLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390GLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390GLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D390GLPAP
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 768K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
WEB DATALOGGER UNIT RS485 datasheet.pdf
BERGSTIK SMT datasheet.pdf
33UF 35V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf