Vishay/Vitramon VJ0805D390GLXAC
VJ0805D390GLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390GLXAC
Brief Description
CAP CER 39PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390GLXAC.pdf
Availability of VJ0805D390GLXAC
QUANTITY
VJ0805D390GLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390GLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390GLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390GLXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390GLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390GLXAC Details Description
Related parts for VJ0805D390GLXAC
DEMO BOARD FOR HIP4081A datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
IC BUFFER HEX 1INPUT 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN BACKSHELL SZ 12 11/16-24 datasheet.pdf
IC SRAM 512KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf