Vishay/Vitramon VJ0805D390JXAAJ
VJ0805D390JXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390JXAAJ
Brief Description
CAP CER 39PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390JXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D390JXAAJ
QUANTITY
VJ0805D390JXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390JXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390JXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390JXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390JXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390JXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D390JXAAJ
FERRITE 3 LINE 8A 266 OHMS datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 2A SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW DO213AB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf