Vishay/Vitramon VJ0805D390JXXAJ
VJ0805D390JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390JXXAJ
Brief Description
CAP CER 39PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390JXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D390JXXAJ
QUANTITY
VJ0805D390JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390JXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D390JXXAJ
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
IC SRL INTRFC FOR NOTEBK 28-SS0P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN TERM BLK GROUND 8-22AWG 8MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
OSC SO 75.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
SWITCH SELECT DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf