Vishay/Vitramon VJ0805D390KXCAJ
VJ0805D390KXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390KXCAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 39PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390KXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D390KXCAJ
QUANTITY
VJ0805D390KXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390KXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390KXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390KXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390KXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390KXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D390KXCAJ
JUMPER-H1506TR/A3049V/H1504TR 3" datasheet.pdf
RFID ANTENNA TUNING INDICATOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24VC SOT23 datasheet.pdf
RECEIVER NF SPEAKER PETRA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
LED ARRAY COB CRISP WHT 90CRI datasheet.pdf
FAN CPU COOLER 80X22MM 12VDC datasheet.pdf
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
Wideband 4 GHz, 36 dB Isolation at 1 GHz, CMOS 1.65 V to 2.75 V, Dual SPDT IC datasheet.pdf