Vishay/Vitramon VJ0805D390MXBAP
VJ0805D390MXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390MXBAP
Brief Description
CAP CER 39PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390MXBAP.pdf
Availability of VJ0805D390MXBAP
QUANTITY
VJ0805D390MXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390MXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390MXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390MXBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390MXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390MXBAP Details Description
Related parts for VJ0805D390MXBAP
CONN RCPT .100" 21POS GOLD T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP VARIABLE GAIN 36-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 5W 4850 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
TOOL GAGE M22520/3-1 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf