Vishay/Vitramon VJ0805D390MXCAC
VJ0805D390MXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390MXCAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 39PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390MXCAC.pdf
Availability of VJ0805D390MXCAC
QUANTITY
VJ0805D390MXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390MXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390MXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390MXCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390MXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390MXCAC Details Description
Related parts for VJ0805D390MXCAC
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1"X 36YD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC TXRX RS233 28TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1A 80 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
ANT DIPO WTS 802.11ABG SMA MALE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CABLE MARKER CARRIER datasheet.pdf
RES 22 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf